cs-CZ PSP Machinery - Přerovská kabelová televize vysílala v červenci reportáž o expedici dílů kulového mlýna do Kanady
Úvodní stránka>Aktuality>Přerovská kabelová televize vysílala v červenci reportáž o expedici dílů kulového mlýna do Kanady

Přerovská kabelová televize vysílala v červenci reportáž o expedici dílů kulového mlýna do Kanady

Z přerovské společnosti PSP Machinery, sídlící v areálu bývalých strojíren, vyrazí dnes na cestu do Kanady nadměrný náklad. Každá ze tří částí zařízení váží okolo 30 tun a výroba zabere přibližně půl roku.

„Jedná se o díly kulového mlýna, které budou pomocí tahačů přemístěny do českého přístavu v Mělníku,  kde budou přeloženy na loď a dopraveny do přístavu v Hamburku. Komponenty budou následně transportovány do Kanady, kde budou instalovány a používány v dole na měď,“ popsal projektový manažer společnosti PSP Machinery Pavel Kořístka.

Podobně velké části nejrůznějších zařízení nyní opouštějí brány výrobní haly v Přerově přibližně jednou za měsíc. „Samozřejmě tyto díly nejsou těch největších rozměrů. Jsme limitováni transportními podmínkami, ale expedovali jsme již dílce, které měly osm metrů v průměru a šest metrů na výšku. V podstatě to záleží jen na designu zákazníka a následném použití v dolech,“ doplnil Pavel Kořístka.

Tři díly mlýna mají každý v průměru 6 metrů. Nadměrný náklad z důvodu velikosti železničních podjezdů nejede přes Přerov, nýbrž opouští strojírny směrem na Bochoř a Chropyni a dál na dálnici u Kroměříže.